odszkodowania i zadośćuczynienia

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój radca prawny we Wrocławiu

 
zadzwoń do kanclearii radcy prawnego +48 71 719 59 08
images/radca_prawny_odszkodowania.png

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nie pobieramy opłat wstępnych i zaliczek!

Odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie - kto i czego może żądać? Okołoporodowe błędy medyczne wynikają z błędnej diagnozy, która skutkuje zastosowaniem przez lekarzy niewłaściwych procedur zarówno podczas ciąży, jak i samego porodu. Do najczęściej popełnianych błędów można zaliczyć nieprawidłową diagnostyka stanu matki i dziecka oraz niewykonanie cesarskiego cięcia, w sytuacji gdy jest to wskazane. Nieprawidłowe decyzje lekarzy powodują często poważne uszkodzenia ciała zarówno matki, ale też i dziecka powstałe przykładowo na skutek niedotlenienia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie - kto i czego może żądać?

W zależności od skutków wywołanych przez błąd medyczny, zakres dopuszczalnych w danej sprawie żądań może być różny. Co do zasady osoba poszkodowana może dochodzić:

  • odszkodowania, które ma na celu pokrycie szkody majątkowe; świadczenie to obejmuje m. in.: zwrot wszelkich kosztów poniesionych na leczenie dziecka lub matki;
  • zadośćuczynienia, które powinno pokryć szkodę niemajątkową (krzywdę), czyli ból oraz cierpienia fizyczne i psychiczne;
  • renty, która przysługuje jeżeli matce lub dziecku na skutek błędu medycznego przy porodzie zwiększyły się potrzeby lub zmniejszyły się widoki powodzenia na przyszłość; nadto renta ta przysługuje matce jeżeli utraciła ona całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej.

Błąd medyczny? Pomożemy w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Brak zaliczek i opłat wstępnych!
Zadzwoń - 71 719 59 08!

W razie śmierci dziecka lub matki najbliżsi członkowie rodziny (m. in.: małżonek, konkubent, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, prawnuki, rodzeństwo) mogą żądać:

  • zadośćuczynienia za doznaną krzywdę,
  • odszkodowania, jeżeli w skutek śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej,
  • zwrotu kosztów leczenia i pogrzebu osoby zmarłej, jeżeli je ponieśli, 4) w niektórych okolicznościach także renty alimentacyjnej.

W razie śmierci nienarodzonego dziecka, zdolnego do życia poza organizmem matki, sąd może na podstawie art. 446 § 4 k.c. przyznać najbliższym członkom rodziny odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 26.11.2014, sygn. akt III CSK 307/13

Odszkodowania w imieniu dziecka może domagać się przedstawiciel ustawowy (zwykle rodzice). Poszkodowane dzieci mogą się samodzielnie ubiegać o należne im świadczenia po uzyskaniu odpowiedniego wieku. Mają na to 2 lata od osiągnięcia pełnoletności.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej:

linia

Skontaktuj się z kancelarią:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 504 798 106
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII